1.A 2023/24

Vítejte na stránkách 1.A pro školní rok 2023/24

Stránky jsou aktualizovány v průběhu celého školního roku.

ČERVEN

Je to neuvěřitelné, že to tak uteklo a my jsme vstoupili do posledního měsíce první třídy. Byla to jízda, kterou si snad každý aspoň chvíli užíval. Je vidět, že se toho děti spoustu naučily. A hlavně už se výborně orientují ve školním prostředí i při různých situacích ve vyučování.

Ve škole jsme vlastně červen uvítali s předstihem již v pátek 31. května, měli jsme školní dětský den – užili jsme si ve třídě turnaj v pexesu, soutěž dvojic ve skládání puzzle a soutěž trojic s večerníčkem Opička Žofka.

V červnu nás čeká ještě něco učení, většinou to již bude opakování a procvičování. Zahálet ale rozhodně nebudeme. V květnu jsme nestihli poslední blok etické výchovy – máme ho tedy před sebou.

6. června se budeme fotografovat – bližší informace v Bakalářích.

Ve dnech 9. až 15. června zažije větší část třídy naši první školu v přírodě ve Zlámaninách u Nové Paky. Bude to jistě dobrodružství. Kdo nejede, zůstane ve škole a zúčastní se programu pod vedením vychovatelek a vychovatelů školní družiny.

I po škole v přírodě se ještě budeme nejméně týden učit. V posledním červnovém školním týdnu už bývá volnější program – určitě budeme také uklízet třídu a děti si odnesou domů své výtvarné práce za celý rok. Program jednotlivých dnů dostanou rodiče do Bakalářů, až se to bude blížit.

V pátek 28. června je poslední školní den – budeme mít jenom 1 vyučovací hodinu a děti dostanou své první opravdové vysvědčení. (Družina navazuje hned poté.)

Pak nás čekají zasloužené letní prázdniny – přeju všem, aby si je užili ve zdraví a pohodě a aby se do druhé třídy vrátili odpočatí a plní sil.

Druhá třída startuje ve stejné budově i učebně 2. září. Na úvod to bude tradičně jen 1 vyučovací hodina.

SPRÁVNÉ VYBAVENÍ PENÁLU:

• 2 PERA (nebo 1 pero a náhradní náplň)
  • PASTELKY 12 BAREV
  • 2 OBYČEJNÉ TUŽKY
  • GUMA
  • OŘEZÁVÁTKO NA TENKÉ I TLUSTÉ TUŽKY (může být v kufříku)
  • NŮŽKY (mohou být v kufříku)

Všechny pastelky a tužky jsou před vyučováním řádně ořezané. Do penálu nedávat nic jiného.

Seznam akcí